رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران: شاخص نشاط و مسئولیت اجتماعی در جامعه رو به پایین است | کاهش مسئولیت اجتماعی در بین مردم یک نشانه از کاهش انسجام اجتماعی است

سید حسن موسوی چلکرئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران نسبت به پایین بودن شاخص نشاط اجتماعی در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: مسئولیت اجتماعی نیز در بین مردم کاهش یافته و این یک نشانه از کاهش انسجام اجتماعی محسوب می‌شود.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ سیدحسن موسوی‌ چلک گفت: بهزیستی در برنامه ششم توسعه، متولی سلامت اجتماعی است و اجرای این وظیفه سنگین نیاز به اختیارات وسیع تر در زمینه مدیریت نظام اجتماعی توسط این سازمان دارد و اگر مدیریت نظام اجتماعی منجر به رفاه اجتماعی و بهزیستی اجتماعی نشود کارآیی نداشته است.

وی با بیان اینکه امنیت امروز و آینده به مسائل اجتماعی گره خورده است گفت: وضعیت آسیب‌های اجتماعی در حال حاضر در کشور، نگران‌کننده است و بنابر گفته قوه قضائیه، در حال حاضر ۱۵ میلیون پرونده قضائی جاری در دست رسیدگی قرار دارد که از منظر مدیریت اجتماعی، این خبر خوبی نیست.

موسوی چلک افزود: به دلیل نگاه امنیتی سیاسی به حوزه مسائل و مشکلات اجتماعی، بعضا آمارهایی که رسما اعلام می شود واقعی نیست و خود این آمار غیر واقعی، نشانه‌ای از نگاه غیرصحیح به این حوزه است.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران نسبت به پایین بودن شاخص نشاط اجتماعی در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: حتی آمار اختلالات روانی و آسیبهای ناشی از آن نیز در کشور مناسب نیست.

وی با تصریح بالا بودن میزان اختلالات روانی در برخی مناطق کشور، گفت: آمار در مورد بعضی مناطق تهران تکان دهنده است و به حدود ۸۰ مردم می‌رسد که بسیار بحرانی توصیف می‌شود و نیاز به نشاط اجتماعی را خیلی جدی‌تر از گذشته مطرح می‌سازد.

وی تصریح کرد: مسئولیت اجتماعی در بین مردم کاهش یافته و این یک نشانه از کاهش انسجام اجتماعی محسوب می‌شود.

منبع: فارس

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا