رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران: در برنامه های توسعه کشور توجهی به موضوع کاهش آسیب های اجتماعی نشده است | ضرورت توجه به راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی در برنامه ششم توسعه

موسوی چلکرئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: در برنامه های توسعه کشور توجهی به موضوع کاهش آسیب های اجتماعی نشده و انتظار داریم در برنامه ششم توسعه به این موضوع پرداخته شود.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ سید حسن موسوی چلک گفت: انجمن مددکاران اجتماعی ایران در راستای سیاست گذاری ها در جهت کاهش آسیب های اجتماعی همکاری هایی را با برخی دستگاه ها از جمله ستاد مبارزه با مواد مخدر، شهرداری، بهزیستی، هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره) داشته است.

وی افزود: این انجمن طبق برنامه ریزی های انجام شده به تهیه گزارش ها و تحلیل ها با موضوع مددکاری اجتماعی می پردازد.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه حقوق شهروندی از سوی این انجمن خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم نامه به امضا رسانده با امور بین‌ الملل ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در حال حاضر پیگیری مباحث مختلف با حقوق شهروندی و بررسی زوایای آن را در دستور کار قرار داده ایم.

موسوی چلک از انتخاب شهر سبزوار به عنوان نخستین شهر حقوق اجتماعی ایران خبرداد و تصریح کرد: در حال حاضر شهر سبزوار به عنوان شهر حقوق اجتماعی ایران معرفی شده و در این زمینه تعاملی را با مسئولان شهرسازی داشته ایم.

وی با اشاره به برگزاری سلسه نشست هایی با عنوان گفت و گوی اجتماعی از سوی انجمن مددکاران اجتماعی ایران اظهارکرد: این نشست ها به دور از هر گونه جانب داری سیاسی برگزار می شود و سال گذشته ۹ نشست و در سال جاری نیز چندین نشست در این زمینه برگزار شده است.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تاکید بر افزایش آسیب های اجتماعی در کشور اذعان کرد: امیدوار هستیم راهکارهای مناسبی در برنامه ششم توسعه در رابطه با کاهش آسیب های اجتماعی پیشنهاد شود.

موسوی چلک بیان کرد: در برنامه های توسعه قبلی به شدت جای خالی برنامه ریزی ها در حوزه آسیب های اجتماعی خالی بود و همین امر سبب پدیدار شدن مشکلات و آسیب های اجتماعی متعدد در شهرها و روستاهای کشور شده بود.

منبع: افکار نیوز

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا