حرفه مددکاری اجتماعی درمان را شروع کنید

حرفه مددکاری اجتماعی درمان را شروع کنید.

مددکاری اجتماعی درمان چیست؟

حرفه مددکاری اجتماعی درمان: امروزه نظام خدمات بهداشتی و درمانی برای بسیاری از مردم این کشور، علاوه بر هزینه های سنگین، بسیار طاقت‌فرسا و گیج‌کننده است. در حقیقت سیستم مراقبت بهداشت امروز، برای ترساندن و به وحشت انداختن حتی نیرومندترین و با صلاحیت‌ترین افراد کافی است. بیماری ها و زخم‌های وخیم گاهی اوقات حتی برای ویران کردن و تخریب بعضی بیماران برای سالیان سال کافی است. با‌این‌حال، مددکاران‌ اجتماعی درمان برای کمک به بیماران به منظور درک دنیای مراقبت بهداشت اینجا هستند.

حرفه مددکاری اجتماعی درمان

این مددکاران اجتماعی به افراد برای انجام هرکاری درجهت یافتن خدمات درمانی به منظور کمک به پرداختن به خدمات درمانی برای بهبود جراحت و بیماری کمک می کنند. این مسأله ممکن است شامل، مشاوره دادن، همچون وکیل مدافع بیمار نقش ایفا کردن یا بیمار را به برنامه تسهیلات رفاهی ارجاع دادن، باشد. عموماً مددکاران‌ اجتماعی درمان، با انواع مختلف بیماران کار می کنند. افرادی که از کمک مددکاران‌ اجتماعی درمان بهره‌مند می شوند ممکن است از تمامی سنین و  مشاغل باشند.

اگر تصمیم دارید که شغل مددکاری اجتماعی را شروع کنید، درکل با کودکان، والدینشان، بزرگسالان و سالخوردگان کار خواهید کرد. ممکن است با بیماران فقیر و در کنار آنها با افراد متوسط و ثروتمند کار کنید.

اگر به دنبال این هستید که مددکار‌ اجتماعی درمان شوید، دانش شیوه‌های درمانی، همچون روش تشخیص و درمان عموماً پیشنهاد می شود. افزون براین، باید بتوانید با بیماران، خانواده‌هایشان، پزشکان، پرستاران و دفاتر تسهیلات مراقبت بهداشت ارتباط مؤثری برقرار کنید.

زمانی که رشته مددکاری اجتماعی را دنبال می کنید، صفات عالی همچون مهارت‌های سازمانی، بردباری، درک موقعیت را باید داشته باشید.

جهت دریافت فایل کامل مقاله اینجا کلیک کنید.

نویسنده: زلیخا عربگری | کارشناس ارشد مددکاری اجتماعی
پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا