جزییات آمار تنبیه بدنی دانش‌آموزان در دو سال اخیر | ثبت تعداد ۱۲۹۴ شکایت با موضوعیت تنبیه دانش آموزان در دو سال گذشته

635990997502073314مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش جزییات آمار تنبیه بدنی دانش‌آموزان در دو سال اخیر را اعلام کرد.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران به نقل از ایلنا، رحیم میرشاه‌ولد؛ مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش با اعلام اینکه در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴، از ۸۰ هزار شکایت ۱۹۲۴ شکایت درباره تنبیه بدنی دانش‌آموزان ثبت شده است، اظهار داشت: در سال ۹۳ جمع شکایات در ارتباط با تنبیه بدنی ۱۲۴۹ بوده است و آنچه که در سال ۹۴، گزارش شده، ۶۷۵ مورد بوده که تقریبا به نصف تقلیل پیدا کرده است.

وی با بیان این مطلب که مابقی شکایات‌ها، مسائل آموزشی و مالی بوده است، خاطرنشان کرد: از جمع ۱۹۲۴ مورد تنبیه بدنی، ۱۲۷۴ شکایت به حق بوده و ۶۵۰ مورد از آن‌ها ناحق بوده است.

مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش در ادامه اعلام کرد که از این پرونده‌ها، ۳۶ پرونده به هیات تخلفات اداری فرستاده شده است. همچنین ۱۸۶ تذکر کتبی و ۵۱۸ تذکر شفاهی از سوی آموزش و پرورش داده شده و ۱۵۲ نفر نیز رضایت شاکی را گرفته‌اند.

میرشاه‌ولد گفت: از این آمار می‌توان نتیجه گرفت که اولا در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ شکایات به نصف تقلیل یافته و حجم شکایت به حق، ۲ برابر ناحق بوده است.

وی همچنین درباره چند مورد تنبیه بدنی که در هفته‌های اخیر رسانه‌ای شد و در ارتباط با آمار ثبت شده تنبیه بدنی از ابتدای سال تحصیلی جاری، گفت: هنوز این آمار جمع‌بندی نشده است. خوشبختانه به چشمان دانش‌آموزی که در روستای بمپور استان سیستان و بلوچستان مورد تنبیه بدنی قرار گرفته بود، آسیبی وارد نشده و روز گذشته از بیمارستان مرخص شد.

مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش افزود: مدیر مدرسه معلق شده و پرونده معلم خاطی به هیات تخلفات اداری ارسال شده است.

میرشاه‌ولد درباره تنبیه بدنی یک دانش‌آموز در یکی از مدارس منطقه ۹ تهران که منجر به شکستگی سر وی شد، گفت: در این رابطه گفته‌ام که گزارشی را آماده کنند که در حال آماده شدن است و فعلا جزییات آن را در دسترس نیست.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا