جای خالی کمپ‌های رایگان ترک اعتیاد برای زنان | حدود هزار و پانصد زن بی‌خانمان و دویست و هفتاد و چهار مادر باردار معتاد در تهران شناسایی شدند

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: حدود هزار و ۵۰۰ زن و ۲۷۴ زن باردار معتاد در شهر تهران شناسایی شدند.

به گزارش مجله اینترنی مددکاری اجتماعی ایران؛ فاطمه دانشور رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران  در حاشیه سمپوزیوم تخصصی کودک، خانواده و اعتیاد امروز در مرکز طبی کودکان با اشاره به افزایش اعتیاد در زنان  گفت: متاسفانه تعداد زنان  جوان در سنین باروری که به اعتیاد روی می  آورند، در تهران وشهرستان ها در حال افزایش است و ما در کمیته اجتماعی شورای شهر تهران حدود ١۵٠٠ زن بی خانمان و کارتن خواب را که ٩٠ درصد در سنین باروری هستند و ٢٧۴ مادر باردار را در تهران شناسایی کرده ایم.
وی با بیان اینکه حلقه مفقوده در بحث ترک اعتیاد زنان  نبود کمپ های اعتیاد رایگان است ، افزود: به دلیل اینکه زن های بی خانمان و کارتن خواب  از نظر فقری در پایین ترین سطح ممکن زندگی قرار دارند به همین دلیل لزوم کمپ رایگان ترک برای خدمت رسانی بسیار حائز اهمیت و مهم است.
رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران عنوان  با اشاره به مادران باردارو شیرده که گرفتار اعتیاد شده اند، گفت: متاسفانه برای این افراد  به دلیل شرایط خاص نیاز به مراکز تخصصی برای ترک است که متاسفانه این چنین مرکزی در کشور وجود ندارد و ما زیرساخت های لازم برای ساماندهی این موارد را نداریم.
دانشور افزود: در ١٠ سال پیش میزان شیوع اعتیاد زنان به موادمخدر به این میزان نبود و اغلب آن ها به مواد مخدر سنتی مانند تریاک اعتیاد داشتند اما امروز زنان به سمت موادمخدر صنعتی روی آورده اند.
وی با اشاره به اقدامات شورای شهر در این زمینه گفت: در گذشته ما فقط مرکز ترک اجباری لویزان را داشتیم اما می دانیم که ترک اجباری موفق نبوده و از طرفی این مرکز پاسخگوی این تعداد زن بی خانمان و کارتن خواب نیست.
دانشور افزود: ما در شورای شهر یک گرم خانه در محدوده چیتگر و مرکز بهاران برای زنان ترک کرده را راه اندازی کرده ایم اما در این بین جای کمپ ترک  اعتیاد  که از طرف ستاد مبارزه مواد مخدر باید راه اندازی شود خالی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا