تدوین طرح مداخله در خودکشی | ورود اورژانس اجتماعی در بلایای طبیعی

اورژانس-اجتماعیمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از تدوین طرح پیش نویس مداخله در خودکشی خبر داد و گفت: با این طرح از بسیاری از خودکشی ها جلوگیری خواهد شد.

به گزارش وبسایت تخصصی مددکاری اجتماعی ۲۰۱۵ به نقل از مهر؛ حبیب الله مسعودی فرید با بیان این مطلب افزود: در سال جاری این معاونت برنامه ها و طرحهای زیادی را برای مداخله در آسیبهای اجتماعی در دستور کار قرار دارد که یکی از این طرحها تدوین پروتکلی برای پیشگیری از آسیب خودکشی است.

وی به فعالیتهای اورژانس اجتماعی اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۰ سال است که اورژانس اجتماعی در استانها و شهرهای بزرگ راه اندازی شده است و به مرور دامنه فعالیت این مددکاران گسترش یافته به طوریکه قرار است در سال جاری در شهرهای دارای جمعیت ۵۰ هزار نفر نیز راه اندازی شود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی تاکید کرد: البته امکانات ما در حد پوشش تمامی این شهرها نیست اما در حد توان نسبت به ارائه خدمات در این شهرها اقدام خواهیم کرد تا بتوانیم از بروز و گسترش آسیبهای اجتماعی جلوگیری کنیم.

فرید همچنین در مورد مداخله در بلایای طبیعی نیز گفت: در این خصوص طرحی در دستور کار داریم به طوری که مددکاران اورژانس اجتماعی علاوه بر ورود در مبحث آسیبها، بتوانند در بلایای طبیعی نیز وارد شده و خدمات رسانی کنند.

وی از رصد فوریت های اجتماعی نیز خبر داد و گفت: به منظور ارائه بهتر خدمات و اولویت بندی آسیبها و مشکلات اجتماعی، برنامه هایی برای رصد فوریت های این موارد در دستور کار داریم که تا پایان سال نسبت به اجرای آنها اقدام خواهیم کرد.

مطالب مرتبط
مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا