شرایط تحصیلی برای شغل مددکاری‌اجتماعی درمان چیست؟

حقوق مددکاران اجتماعی درمان چه میزان می‌باشد؟ مددکاران اجتماعی چه فعالیت‌هایی انجام می‌دهند؟

تحصیلات شغل مددکاری‌اجتماعی درمان

مدارک مددکاری اجتماعی شرایط تحصیلی مدت آموزش برنامه‌های موجود
 LBSW(مدرک لیسانس مددکاری اجتماعی) لیسانس ۴سال اینترنتی یا دانشگاه
LMSW(مدرک فوق لیسانس) فوق لیسانس ۶سال
LCSW(مدرک لیسانس مددکاری اجتماعی بالینی) فوق لیسانس +۳۲۰۰ساعت دوره بالینی ۸-۷ سال

اکثریت افراد حرفه‌ای شغل مددکاری‌اجتماعی درمان را با اتمام دوره کارشناسی رشته مددکاری‌اجتماعی، شروع می‌کنند. فارغ التحصیلانی که مدرک پرستاری می‌گیرند می‌توانند در حرفه‌ی مددکاری اجتماعی درمان فعالیت کنند. علیرغم این که تعدادی از مراکز، مددکاران‌اجتماعی درمانی مقطع کارشناسی را استخدام می‌کنند، بیشتر نیاز به بکارگیری مددکار‌اجتماعی با مدرک کارشناسی‌ارشد داریم.

تحصیلات شغل مددکاری‌اجتماعی درمان

حقوق مددکاران اجتماعی درمان چه میزان می‌باشد؟  

اداره‌ی آمار کار[۱] (BLS) مددکاری‌اجتماعی را در ۴طبقه تقسیم کرده است. یکی از این تقسیم‌بندی‌ها، مددکاران‌اجتماعی خدمات بهداشتی است. در این نمونه، مددکاران اجتماعی درمان، همچون مددکاران اجتماعی خدمات بهداشت درنظر گرفته می‌شوند و براساس اداره‌ی آمار کار  ماه می ۲۰۱۴، میانگین حقوق سالانه یک مددکار اجتماعی درمان ۵۳۵۹۰ دلار است که ۱۰% از این مددکاران که درآمدشان ۷۶۹۴۰دلار است، مددکاران اجتماعی کودک هستند. آنهایی که در بیمارستانهای خصوصی کار می کنند، میانگین درآمد سالانه شان ۶۶۶۴۰دلار است.

مددکاران اجتماعی چه فعالیت‌هایی انجام می‌دهند؟

اگر فوق لیسانس مددکاری اجتماعی(MSW) از برنامه معتبر آموزش مددکاری‌اجتماعی(CSWE) دریافت نموده‌اید و خواهان پیگیری مسیر شغلی هستید که شما را در صنعت درحال رشد مراقبت بهداشت قادر می کند، شدیدا توصیه می‌شود که مددکار اجتماعی درمان شوید. بعنوان عضو اصلی تیم خدمات بهداشت در بیمارستانها، گرمخانه، خانه سالمندان، آسایشگاه‌ها، مراکز درمان محلی و سایر موسسات بهداشتی بلند مدت، مددکاران اجتماعی درمانی، خدمات باارزشی را برای بیمارانی که در اواسط چالش موضوعات درمانی هستند، فراهم می‌کنند. آنچه در ادامه می‌آید، توصیف کاملی از کار مددکاران‌اجتماعی‌درمان است و راهنمایی درخصوص این که چطور می‌توانید وارد این شغل ارزشمند مددکاری‌اجتماعی به منظور ایجاد تفاوت عمده در زندگی بیماران شوید.

[۱] Bureau of  labor  statistics

گردآوری و ترجمه: زلیخا عربگری؛ کارشناس ارشد مددکاری اجتماعی
مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا