رئیس سازمان بهزیستی: تحریم‌ بر زندگی افراد دارای معلولیت تأثیر گذاشته است

رئیس سازمان بهزیستی: تحریم‌ بر زندگی افراد دارای معلولیت تأثیر گذاشته استرئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: تحریم ها متوجه زندگی افراد دارای معلولیت هم شده و بر زندگی آنها تاثیر گذاشته است چنانکه در حال حاضر با مشکلات عدیده ای در حوزه تجهیزات توانبخشی ویژه این افراد مواجه هستیم.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ وحید قبادی دانا روز یکشنبه در نخستین نمایشگاه کشوری نقاشی افراد دارای معلولیت در فرهنگستان هنر افزود: به رغم تمام مشکلات، افراد دارای معلولیت تابلوها و آثار هنری زیبا را در این نمایشگاه خلق کرده اند که پشت هر کدام از این تابلوها، خون دل خوردن ها، زحمت های زیاد و تلاش های شبانه روزی نهفته شده است.

وی اضافه کرد: برپایی نمایشگاه های هنری افراد دارای معلولیت نشان می دهد که آنها و خانواده آنان نه تنها ناامید نشده اند، بلکه با امید و عشق به این نقطه از موفقیت رسیده اند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: بسیاری از افراد غیرمعلول توانایی خلق آثار هنری را ندارند و نمایش آثار  هنری افراد دارای معلولیت به تمام خانواده های دارای معلول، روحیه می دهد.

قبادی دانا افزود: قول و هدف سازمان بهزیستی کشور این است که افراد دارای معلولیت را افرادی فعال، دارای منزلت اجتماعی و دارای زندگی مستقل ببیند؛ در تصمیم گیری های کلان در این زمینه ها مشکلاتی داریم و گاهی افراد دارای معلولیت در این تصمیم گیری ها در جامعه دیده نمی شوند.

وی ادامه داد: تمام آحاد جامعه باید به افراد دارای معلولیت توجه داشته باشند، راننده تاکسی باید بداند شاید مسافری که در را محکم می بندد، ناشنوا است، راننده اتوبوس بی.آر.تی باید بداند ممکن است یکی از مسافران او نابینا باشد، پزشک باید بداند یکی از بیماران او ممکن است دارای طیف اختلال اوتیسم باشد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سیاستگذاران کلان کشور اگر می خواهند بنزین را گران کنند حتما باید به افراد دارای معلولیت و خانواده های آنان توجه ویژه داشته باشد.

قبادی دانا با اشاره به هنردرمانی برای افراد دارای معلولیت گفت: امیدواریم هنردرمانی در کشور به ویژه در استان‌های کم برخوردار توسعه پیدا کند؛ هنردرمانی هم جنبه درمانی، هم جنبه توانمندسازی و هم جنبه اعتماد به نفس و امید به آینده برای افراد دارای معلولیت دارد. هنردرمانی از سال ۹۴ در بهزیستی آغاز شده و امروز آثار آن را در این نمایشگاه می بینیم.

وی تاکید کرد: توسعه یافتگی یک جامعه هنگامی رخ می دهد که اقلیت های جامعه دیده شوند و اگر گفته می شود ۱۰ درصد همه جوامع را افراد دارای معلولیت تشکیل می دهند پس جامعه باید این ۱۰ درصد را برجسته تر ببیند و نگاه درصدی نداشته باشد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار فرد دارای معلولیت تحت نظر این سازمان هستند، افزود: از تمام مردم، مسئولان و خانواده ها دعوت می کنم که به این نمایشگاه بیایند.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا