به کارگیری روش ترک اعتیاد دادگاه مدار برای درمان معتادان متجاهر

محسنی بندپیرئیس سازمان بهزیستی کشور از استفاده این سازمان از روش ترک اعتیاد دادگاه مدار برای درمان معتادان متجاهر خبر داد.

به گزارش وبسایت مددکاری اجتماعی ۲۰۱۵ به نقل از ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی درباره پذیرش مسئولیت مراکز ماده ۱۶ توسط سازمان بهزیستی با بیان اینکه ما با یک الزاماتی این کار را پذیرفتیم، گفت: در واقع تلاش ما گسترش و تقویت مراکز ماده ۱۵ است.

وی با اشاره به اینکه هنوز در جامعه معتادان متجاهر وجود دارند که باید با حکم قضایی آنان را به مراکز آورد،‌ ادامه داد: ما ۸ شرط را برای پذیرش مسئولیت مراکز ماده ۱۶ به ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کردیم و قرار شد؛ این کار در قالب تفاهم‌نامه و براساس آئین‌نامه‌ای که میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی منعقد خواهد شد به سازمان بهزیستی واگذار شود.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: این کار بسیار سخت است و وزارت بهداشت طی ۲ سال نتوانست آن را به سرانجام برساند؛ حتی ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز نتوانست، این کار را انجام دهد؛ لذا ما برای اینکه این کار روی زمین نماند با پیش‌شرط ها و الزامات و همکاری دستگاه‌ها این کار را تقبل کردیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه از روش ترک اعتیاد دادگاه مدار برای درمان افرادی که ناچار هستیم؛ تحت پوشش مراکز ماده ۱۶ درآوریم؛ استفاده خواهیم کرد، تصریح کرد: این کار با همکاری نیروی انتظامی، قوه قضاییه و شهرداری ممکن می‌شود.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا